Minesota izbjegla „metlu“

0

Košarkaši Minesote pobijedili su sinoć u gostima ekipu Dalasa sa 105:100 i tako smanjili na 3:1 u finalu plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Timbervulvsi su vodili u posljednjih pet minuta svake utakmice ovog finala, ali su ovog puta uspjeli da pobijede i produže seriju.

Najzaslužniji za pobjedu Minesote bili su Entoni Edvards sa 29 poena, deset skokova i devet asistencija, dok je Karl Entoni Tauns dodao 25 poena, od čega 20 u drugom poluvremenu.

Luka Dončić je bio najbolji u redovima Dalasa sa 28 poena, 15 skokova i deset asistencija za svoj šesti tripl-dabl u ovom plej-ofu, ali su on i Kajri Irving na ovom meču šutirali samo 13 od 39 iz igre. Irving je meč zavšio sa 16 poena.

Naredna utakmica ove serije igra se u noći četvrtak na petak, a domaćin će biti Minesota.

Pobjednik ove serije će u velikom finalu NBA lige igrati protiv Bostona, koji je u finalu Istoka slavio protiv Indijane sa 4:0.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!