Budućnost u 4. meču finala obezbijedila 16. titulu

0

Košarkaši Budućnosti odbranili su šampionski tron – „plavi“ su večeras u četvrtom meču finalne serije za prvaka savladali SC Derbi 90:83 i sa 3:1 u pobjedama stigli su do 16. titule, pete uzastopne, jer mi je seriju samo 2018. godine prekinuo Mornar.

SC Derbi je bolje otvorio utakmicu, a pri rezultatu 30:27 za SC Derbi kreće serija „plavih“ poenima Andrije Slavkovića, Kenana Kamenjaša, Flečera Megija i Jogija Ferela za 12:0 i puna četiri minuta bez koša na drugoj strani. Sa +9 Budućnost je i otišla na veliki odmor – 42:33.

Treću četvrtinu je SC Derbinotvorio mnogo bolje, serijom 8:0 i trojkama Nikole Pavlićevića prišao na samo poen zaostatka (42:41). Odgovorila je Budućnost i furizono odigrala nastavak treće dionice te za pet minuta postigla 18 poena, pa su „plavi“ u odlučujućih 10 minuta ušli sa +11 (65:54). Ali, odbijali su „studenti“ da potpišu kapitulaciju, te ponovo na četiri i po minuta prišli na svega dva poena zaostatka (71:69). Junak meča bio je Ferel sa sedam vezanih poena pa je Budućnost na tri minuta do kraja imala 78:72, koji je trojkom na 1:50 prije kraja potvrdio trijumf.

U pobjedničkom timu 23 poena Ferela uz sedam asistencija, 15 poena ubacio je Kenan Kamenjaš uz devet skokova, dok je Aleksa Ilić imao 14 poena i 6 skokova, 13 je ubacio Mekinli Rajt.

Kod SC Derbija po 16 poena Igora Drobnjaka i Emira Hadžibegovića, 12 je ubacio Mateo Drežnjak, a 11 Nikola Pavlićević.

Srebrne i zlatne medalje uručio je Milivoje Cerović, član Upravnog odbora KSCG, a pobjednički pehar kapitenu „plavih“ Petru Popoviću uručila je Jelena Dubljević, predsjednica Košarkaškog saveza.