Partizan „pukao“ u drugom poluvremenu: Mega izborila majstoricu

0

Košarkaši Mege pobijedili su Partizan u revanš utakmici polufinala Superlige prvenstva Srbije i odložili odluku o tome ko će u borbu za trofej.

Mladi tim Mege je u Trening centru „Dejan Milojević“ sjajno odigrao drugo poluvreme i rezultatom 92:88 nadigrao je velikog favorita.

Odlučujući treći duel je 30. maja u 18 časova u „Beogradskoj areni“.

Plasman u finale u ponedeljak obezbijedila je Crvena zvezda, koja je sa 2-0 eliminisala FMP iz Železnika.

Partizan je dobro počeo meč u naselju Braće Jerković i uz dve trojke Mateuša Ponjitke u 6. minutu je imao sedam poena prednosti – 14:7.

Ekipa Željka Obradovića je diktirala tempo, košgeterski su se smjenjivali Kevin Panter i Bruno Kaboklo i u 10. minutu gosti iz Humske su došli do dvocifrenog plusa – 26:15.

Crno-bijeli, za koje je prvi put posle skoro dva mjeseca zaigrao Ognjen Jaramaz, u drugoj dionici održavali su između pet i 11 poena prednosti i na odmor su otišli sa rezultatom 47:41.

Mega je mnogo odlučnije ušla u drugo poluvrijeme i serijom 8:0 za prvo vođstvo 52:51 u 24. minutu nagovijestila trijumf i nastavak polufinalne serije. U finišu treće četvrtine domačči su serijom 7:2 obezbijedili pet poena prednosti (67:62), a nakon odlične minijature Ilije Milijašević u 34. minutu bilo je maksimalnih 81:68 za Megu.

Partizan je posle trojke Ponitke na 66 sekundi pre kraja došao na minus pet (88:83)… Potom je Danilo Anđušić ubacio dva penala, a gosti su imali i napad za izjednačenje. Međutim, Aleksa Avramović na deset sekundi pre kraja nije pogodio van linije od 7.25 metara, a Nelson Filips je sa linije slobodnih bacanja doveo svoj tima na korak do trijumfa.

Nadu ekipi iz Humske vratio je Džejlen Smit trojkom na tri sekunde prije kraja (90:88), ali je Filip Jović u poslednjem trenutku zakucao i ovjerio pobjedu Mege.

Jović je bio najefikasniji u Megi sa 14 poena (5/8 za dva, 1/1 za tri), Filips je dodao 13 (3/3 za dva, 12/5 za tri) uz 4 asistencije, a Milijašević (3/4 za tri) i Andrija Jelavić (5/6 za dva, 7sk) po 12. Nekadašnji igrač Partizana Mihajlo Petrović je dodao 9 poena uz 5 asistencija.

U poraženom timu dvocifreni su bili Kaboklo sa 18 (8/9 za dva) uz 6 skokova i asistenciju, Smit sa 17 (4/9 za tri, 3as) i Ponjitka sa 12 (5sk, 4as, po 2 ukr. i izg. lopte). Kevin Panter se zaustavio na 9 poena (bez šuta za tri).

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!