Odbojkašice Srbije pokazale snagu: Ubjedljiva pobjeda u Ligi nacija

0

Podmlađena ženska odbojkaška reprezentacije Srbije zabilježila je prvu pobjedu u Ligi nacija, pošto je u noći između petka i subote savladala Tajland 3:0 (25:13, 29:27, 25:19).

Izabranice Đovanija Gvidetija su od prvog poena u Rio de Žaneiru zaigrale silovito, ekspresno povele sa 1:0, a zatim u uzbudljivoj završnici drugog seta uspjele da preokrenu rezultat i pobjedu sa 2:0.

U trećem setu je viđena takođe odlična partija, koja je seniorke Srbije dovela do maksimalne pobjede. Najbolja u podmlađenom i „prošaranom“ sastavu Srbije bila je Vanja Bukilić sa 17 poena, dok je Sara Lozo dodala 14.

Srpkinje su u prvoj utakmici poražene od Dominikanske Republike 3:1, a u trećem kolu će danas od 19.00 časova po srednjeevropskom vremenu igrati protiv selekcije Kine.