Ludi baraž Bundeslige: Bohum nadoknadio 0:3 i opstao nakon penala

0

Fudbaleri Bohuma obezbijedili su novo učešće u Bundesligi.

Oni su u baražu za mjesto u elitnom rangu njemačkog fudbala dobili dvomeč protiv Fortune Dizeldorf, ali u nevjerovatnom raspletu.

U prvoj utakmici pred svojim navijačima su deklasirani sa 0:3 i djelovalo je da će Fortuna biti ta koja će igrati naredne sezone u Bundesligi.

Međutim, Bohum je u revanšu u uzavreloj atmosferi u Dizeldorfu slavio identičnim rezultatom i obezbijedio produžetke.

U dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka, pa se pristupilo izvođenu jedanaesteraca.

Srpski reprezentativac Erhan Mašović je u igru ušao u 99. minutu i bio je jeda od izvođača penala za Bohum.

Međutim, golman domaćeg tima Florijan Kastenmajer mu je odbranio udarac i vratio Fortunu u život u toj trećoj seriji.

Potom je Takuma Asano (ušao u igru u 58. minutu) pogodio za Bohum, kao i Oberstdorf, Štoger i Colis do kraja pete serije za 4:4.

Isto je bilo i u šestoj seriji. Šloterbek je pogodio na jednoj, a Niemec na drugoj strani.

Tek je sedma serija donijela rasplet – Vitek je dao gol za Bohum, Učinjo loptu prebacio preko gola i Bohum je tako opstao u Bundesligi.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!