Kecmanović izborio duel sa Medvedevom

0

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobjedom protiv Tijaga Monteira nakon četiri seta.

Činilo se da će Kecmanovič rutinski odraditi posao u prvom meču, ali je morao da odigra na kraju četiri seta. Savladao je Brazilca Monteira, koji je do glavnog žrijeba stigao kroz kvalifikacije – 6:2, 6:1, 4:6, 7:5.

Revanširao se Kecmanović tako Monteiru za onaj dramatičan poraz na mastersu u Rimu.

Miomiru su za plasman u drugo kolo bila potrebna dva sata i 38 minuta.

Po dva puta je Kecmanović pravio brejkove u prvom i drugom setu i veoma brzo došao na set od pobede.

Monteiro je bio sigurniji u svojoj igri u trećem delu meča, ali je Kecmanović uspio da slomi njegov otpor i da dođe do brejka u sedmom gemu za vođstvo 4:3. Ipak, nije Miomir uspio da potvrdi brejk. Nakon velike borbe Monteiro je uspio da se vrati. I da na kraju uz dodatni brejk u desetom gemu osvoji treći set.

Velika borba je viđena i u četvrtom setu. Miomir je priprijeto sredinom seta, ali je na kraju slomio Brazilca u samom finišu, brejkom u 11. gemu nakon koga je svojim servisom potvrdio pobjedu i plasman dalje.

U drugom kolu rival će mu biti Danil Medvedev.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!