Junajted primio četiri komada za 35 minuta: To se desilo jedino prije 35 godina

0

Košmar Mančester Junajteda nastavljen je i u duelu sa Brentfordom u gostima u okviru drugog kola Premijer lige 0:4 (0:4).

„Crveni đavoli” su već poslije malo više od pola sata igre imali četiri gola zaostatka.

Izabranici Erika ten Haga nisu znali šta ih je snašlo, a novi poraz, nakon onog uvodnog od Brajtona (1:2), bio je neminovan.

Po zlu je krenulo već u 10. minutu, kada je Dasilva šutirao, a De Hei lopta amaterski prošla kroz ruke i završila u mreži. Španski golman je nepotrebno u 18. minutu dodao Eriksenu loptu koji se u svom šesnaestercu nalazio sa igračem na leđima. Izgubio ju je, a prednost domaćih duplirao je ubrzo Jensen.

Očajnih pola sata Junajteda „zapečatio” je Ben Mi u 30. minutu, kada je dao gol poslije kornera.

Četvrti gol Brentford je postigao u 35. minutu, kada je strijelac poslije kontre bio Mbeumo, te se pri rezultatu 4:0 otišlo na odmor.

Nije Ten Hag imao kuda, morao je da mijenja, pa je na poluvremenu u svlačionici ostavio Freda i Šoa, na teren poslao Mektominija i Malasiju. Dva minuta kasnije umjesto Martineza u igru je uveo i Varana, a potom je Sanča zamijenio Elanga.

I to nije donijelo pretjerani boljitak Mančester Junjatedu. Sa druge strane Brentford se nije zalijetao, uglavnom je u „niskoj zoni“ čekao rivala. Rezultat se nije mijenjao, gotovo da nije bilo ni izglednijih prilika.

Junajtedu se prvi put poslije 32 godine desilo da je u četiri pogotka primio za samo 35 minuta igre. Bilo je to 2. maja 1990. godine, kada su „crveni đavoli”   izgubili od Notingem Foresta (0:4).

Te sezone, Junajted je završio kao 13. na tabeli.

Rezultati: Aston Vila – Everton 2:1 (1:0) /Ings 31, Buendija 86 – Dinj 87ag/, Mančester Siti – Bornmut 4:0 (3:0) /Gundogan 19, De Brujne 31, Foden 37, Lerma 79ag/, Arsenal – Lester 4:2 (2:0) / Žesus 23, 35, Džaka 55, Martineli 76 – Saliba 53ag, Medison 74/, Vulvs – Fulam 0:0, Brajton – Njukasl 0:0, Sautempton – Lids 2:2 (0:0) /Aribo 72, Voker-Piters 81 – Rodrigo 46, 60/, Brentford – Mančester Junajted 4:0 (4:0) /Dasilva 10, Jensen 18, Ben Mi 30, Mbueno 35/; nedjelja od 15: Notingem – Vest Hem, od 17.30: Čelsi – Totenhem; ponedjeljak od 21: Liverpul – Kristal Palas.