Espanjol gubio 0:2, pa u 97. šokirao Seltu: Pasijensija pogodio na debiju, Osasuna iznenadila Sevilju

0

U prvom subotnjem meču La Lige, a drugom u novoj sezoni, Selta i Espanjol odigrali su neriješeno, 2:2 (1:0).

Već su vjerovatno domaći bili upisali tri boda, ali su na kraju u sedmom minutu nadoknade gosti uspjeli da da dođu do boda iako su do 72. minuta imali dva gola zaostatka.

Domaćin je nakon niza propuštenih prilika do vođstva došlao u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. Strijelac je bio iskusni Jago Aspas. Bio je Aspas potpuno siguran u sebe u situaciji jedan na jedan sa golmanom gostiju.

U 63. minutu bilo je 2:0 za klub iz Galicije. Pasijensija je bio egzekutor na dodavanje Galana. Pojačanje iz Ajntrahta je bio najviši u skoku i pogodio na debiju.

Espanjol je u 72. minutu prepolovio zaostatak. Strijelac je bio Ekspozito koji je dočekao odbijenu loptu na ivici kaznenog prostora i raspalio po njoj. I tu nije bio kraj iako su svi na „Balaidosu” već vjerovatno imali pobjedu u mislima. Hoselu je sa bijele tačke postavio konačan rezultat 2:2.

Selta će i u drugom kolu igrati u Vigu, a u goste joj dolazi Real Madrid. Espanjol će dočekati Rajo Valjekano.

Sinoć je na premijeri nove sezone, Osasuna slavila protiv učesnika Lige šampiona, Sevilje sa 2:1.  Početak meča bio je sjajan, već u devetom minutu tim iz Pamplone je poveo, poslije dodavanja Pene pogodio je Avila. Samo dva minuta kasnije izjednačio je Rafa Mir, asistent je bio Papu Gomez.

Dugo su nakon toga mreže mirovale, sve dok Papu Gomez nije načinio grešku u svom šesnaestercu, skrivio jedanaesterac, a siguran realizator bio je dvadesetjednogodišnji Aimar Oroz, momak koji se čitavu prošlu sezonu kalio u B timu.

Rezultati: Osasuna – Sevilja 2:1 (1:1) /Avila 9, Oroz 74pen – Mir 11/, Selta – Espanjol 2:2 (1:0) /Aspas 45+2, Pasijensija 63 – Espozito 72, Hoselu 90+8pen/, od 19: Valjadolid –Viljareal, od 21: Barselona – Rajo Valjekano; nedjelja od 17.30: Kadiz – Real Sosijedad, od 19.30: Valensija – Đirona, od 22: Almerija – Real Madrid; ponedjeljak od 17.30: Atletik Bilbao – Majorka, od 19.30: Hetafe – Atletiko Madrid, od 21.30: Betis – Elče.