Borac iz Banja Luke po treći put šampion Bosne i Hercegovine

0

Kolo pre kraja šampionata, Borac iz Banja Luke „ovjerio“ je titulu šampiona Bosne i Hercegovine.

U ponedeljak je odigrano cijelo pretposlednje kolo, a Borac je osvajanje titule potvrdio pobjedom protiv Igmana na svom terenu. Slavio je Borac u ovom meču 4:3.

Pobjedu je u ponedeljak upisao i Zrinjski protiv Tuzla sitija 4:0, ali je kolo prije kraja razlika u korist Borca pet bodova.

Ofanzivna igra od prve minute ekipe Vinka Marinovića mogla se i očekivati, jer ulog je bio veliki. Igman se dobro branio u uvodnih 20 minuta utakmice.

Poslije malo više od pola sata igre bedem Konjičana probio je novi reprezentativac Bosne i Hercegovine David Vuković. Napadač Borca se odlično snašao posle asistencije Sebastijana Herere.

Hladan tuš za nekoliko hiljada navijača Borca u finišu prvog dela. Velizar Janketić je uposlio Mešinovića, a ovaj odličnim udarcem pogodio bliži ugao Miloševića za 1:1.

Nisu stigli Banjalučani ni da se oporave od prvog gola, a Savo Šušić napravio je kardinalnu grešku i izgubio loptu kao zadnji igrač. Sve je pratio Mirsad Ramić i rutinski matirao Marka Miloševića za 1:2.

Mogao je Borac do izjednačenja, ali je u poslednjim minutima prvog poluvremena, Dupovac sa gol linije izbacio loptu, nakon šuta Jurilja.

Početkom drugog poluvremena glavni sudija Aleksandar Njegomirović nakon što je pao Lukić u duelu sa Dupovcem, pokazao je na bijelu tačku. Protestovali su gosti, ali promjene odluke nije bilo. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Jakov Nišić za 2:2.

Novo vodstvo timu Adnana Elezovića osigurao je Janketić drugim golom na utakmici samo četiri minuta kasnije.

Ipak, lider šamoionata BiH u narednih deset minuta od 54. do 64. minuta meča, golovima Hrelje i Kvržića rešava pitanje pobjednika.

Banjalučani su tako stigli do treće titule prvaka BiH u istoriji.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu , BEZ IKAKVIH USLOVA!