Federer ispao u četvrtfinalu Halea

0

Pokušava Rodžer Federer da izbrusi formu za Vimbldon. Preskočio je Rolan Garos u želji da sačuva snagu za turnire na travi, pa je tako odlučio da se bori u Haleu. Ipak, nije uspio da prođe dalje od četvrtfinala. Na put mu je stao talentovani Feliks Ože Alijasim. Bacio je mladi Kanađanin na koljena svog idola, ali i kralja turinra u Haleu (osvajao ga je u čak 10 navrata) – 2:1 (4:6, 6:3, 6:2).

Izgubio je 21. teniser svijeta prvi set od velikog favorita, a potom ga je prosto počistio u naredna dva i do pobjede došao posle sat i 47 minuta borbe.

Federer je za rivala imao tačno 19 godina mlađeg rivala (dele rođendan, 8. avgust). Nikada nije imao protivnika od kojeg je toliko stariji tokom svojih 1521 mečeva u karijeri. Ipak, iskustvo ovoga puta nije imalo presudnu ulogu.

Ože Alijasim je bio smiren i pun samopouzdanja protiv svog idola, čak i posle izgubljenog seta na jednom od omiljenih terena švajcarskog tenisera. Uspeo je da se vrati u meč, dobije drugi set uz samo jedan brejk. U trećem mu je trebalo svega 27 minuta za pobedu, uzeo je dva brejka na samom startu seta i potom rutinski priveo meč kraju.