Evropa će dobiti novog vladara: Švajcarci izbacili Italijane

0

Fudbaleri Švajcarske prvi su četvrtfinalisti Prvenstva Evrope u Njemačkoj. Švajcarska je u osmini finala, na Olimpijskom stadionu u Berlinu, savladala branioca titule, reprezentaciju Italije rezultatom 2:0 (1:0).

Od prvog minuta se Švajcarska nametnula. Veoma lako su izabranici Murata Jakina prolazili kroz sve redove italijanskog tima, lako su ulazili u kazneni prostori stvarali prilike.

Prvu ozbiljniju priliku Švajcarska je imala preko Emboloa. I možda bi taj šut bio i bolji da reprezentativac Švajcarske nije pogledao ka linijskom sudiji sumnjajući da je u ofsajdu. Donaruma je odlično odbranio.

Nizali su se pokušaji Švajcaraca preko Rodrigeza, pa i Ridera, a onda u 37. minutu gol.

Još jednom su Švajcarci lijepo vezli akciju. U samo nekiliko poteza ispali su Barela, Fađoli i Kristante, a Remo Frojler se fantastično snašao i matirao Donarumu. Frojleru je ovo prvi gol na šampionatu. Asistenciju pišemo Vargasu.

Mogla je Švajcarska i do 2:0 već u prvom poluvremenu, ali je Donaruma odlično reagovao na sjajno izveden slobodnjak Ridera u prvom minutu nadoknade.

Tokom prvih 45 minuta, Italijani su tek nekoliko puta bili pred golom rivala, ali nije tu bilo nikakve opasnosti po Zomera. O igri Italije najbolje govori podatak da je branilac titule najbolju šansu imao nakon greške Fabijana Šera koji je u želji da vrati loptu Zomeru pogodio stativu.

A onda tek što je počelo drugo poluvrijeme, novi šok za Italijane. Sjajan gol sa ivice kaznenog prostora postigao je Ruben Vargas koji je bio jedina izmjena u startnoj postavi Murata Jakina i to zato što parne kartone odrađuje Silvan Vidmer.

Zatresla se stativa Zomerovog gola i u 74. minutu. Zakanji je lijepo probacio loptu do Skamake, ali kako je loše igrao tokom cijelog meča, tako je Skamaka loše reagovao i u ovoj prilici i pogodio je samo stativu. Praktično sa metar od gola.

Bar do sledećeg šampionata, Španija će ostati jedina reprezentacija koja je odbranila titulu šampiona Evrope.

Švajcarci će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča u kome se sastaju Engleska i Slovačka. Taj meč biće odigran u nedelju od 18 sati.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.