Đoković proslavio 37. rođendan 1100. pobjedom

0

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Ženevi pobjedom protiv njemačkog tenisera Janika Hanfmana u dva seta, na svoj 37. rođendan.

Nole je slavio rezultatom 6:3, 6:3 nakon sat i 12 minuta igre i pauze zbog kiše.

Đoković je poslao tek treći teniser u open eri, nakon Džimija Konorsa i Rodžera Federera, koji je stigao do 1100 pobjeda na ATP turu.

Nakon 26 minuta igre protiv Janika Hanfmana, Novak je servirao za osvajanje prvog seta, a pri rezultatu 40/40 u devetom gemu igra je prekinuta zbog kiše koja muči igrače i organizatore od prvog dana turnira.

Novak je napravio brejk u šestom gemu, za vođstvo 4:2, iskoristivši treću set loptu u gemu, ali je zatim i sam morao da spašava dvije.

Hanfman je smanjio na 5:3 i pružao pristojan otpor u gemu u kome Novak servira za osvajanje prvog seta, ali nastavak je morao da sačeka prestanak kiše.

Imao je Novak set loptu, ali je Hanfman odlučio da se i on nešto pita pa je i prije i posle pauze natjerao Đokovića da se malo i pomuči i da spasi pet brejk loptu prije nego što je poveo 1:0 i to nakon što je do druge set lopte došao prvim as servisom u duelu.

Mučio se Novak početkom drugog seta, na momente djelovao nezainteresovano, istezao se, izgubio brejk…

I onda sve samo okrenuo na drugu stranu i na terenu se pojavio pravi Novak.

U petom gemu uspio da se rezultatski vrati u drugi set, vezao je pet osvojenih gemova, uz još jedan brejk, i poveo 5:3.