Češi bili bolji, Gruzini osvojili istorijski bod a mogli do tri

0

Češka i Gruzija podijelili su bodove u meču drugog kola grupe F Evropskog prvenstva, koji je odigran u Hamburgu.

Meč je završen rezultatom 1:1. Gruzini su na poluvremenu imali gol viška, a Česi su u nastavku uspjeli da da dođu do boda. Bio je ovo prvi bod za Gruziju na velikim takmičenjima.

Prvo poluvreme je proteklo u potpunoj igračkoj dominaciji Čeha. Imali su tri velike šanse, dva puta Partik Šik i jednom Hložek, ali je golman Mamardašvili činio čuda.

I kada se očekivao kraj prvog poluvremena, posle jednog udarca Hraneca je lopta pogodila u ruku i sudija je posle konsultacija sa VAR tehnologijom dosudio penal. Precizan je bio Mikutadze za vođstvo Gruzina u četvrtom minutu nadoknade prvog dijela.

U nastavku su Česi krenuli još jače. Do izjednačenja su stigli u 59. minutu. Posle kornera lopta je pošle šuta glavom Součeka završila u stativi, ali se srećno odbila pogodila u grudi Patrika Šika i završila u mreži. Napadač Leverkuzena je tako postao najbolji strijelac Češke u istoriji evropskih prvenstava.

Češka tu nije stala. Željeli su i sva tri boda, ali osim šuteva Kitila i Lindra, koji je zaustavio nevjerovatni golman Gruzije nisu imali veće prilike.

Na kraju u poslednjim trenucima meča Gruzija je iz kontre imala kolosalnu šansu. Išli su tri na jedan, a šut Lobjanidzea je završio visoko preko gola.

Ostalo je 1:1 i oba tima su upisala po bod.