Mladi Konseisao donio preokret Portugalu

0

Kristijano Ronaldo postao je prvi igrač u istoriji koji je zaigrao na šestom evropskom prvenstvu. Kada je počinjao reprezentativnu karijeru igrao je sa Serhiom Konseisaom u timu, večeras, 21 godinu kasnije, pobjedu Portuglalu donio je Serhiov sin Francisko – 2:1 protiv Češke u Lajpcigu.

Junak „selesaa“ je, ipak, selektor Roberto Martines, koji je u 90. minutu uveo Pedra Neta i Konseisaa, samo 100-tinjak sekundi kasnije njih dvojica su režirali akciju za veliki preokret na kišom okupanoj „Red bul areni“.

Neto je prošao po lijevoj strani, češka odbrana napravila jednu od samo dvije greške na meču, Konseisao, napadač Porta, je to iz blizine nemilosrdno kaznio.

Zaslužili su Portugalci da pobijede – dominirali su svih 90 minuta, zaslužili su, međutim, i Česi da osvoje bod – zbog načina na koji su se organizovani branili, zbog načina na koji su povremeni izlazili u napad.

Jedan takav izlet, u 62. minutu, završio se fenomenalnim golom – vezista praške Slavije Lukas Provod fantastično je sa 20 metara „proveo“ loptu ka mreži nakon pasa Coufala sa desne strane.

Portugalci su bili u šoku, gol Češke je došao praktično niotkuda, neočekivano, kao grom iz vedra neba, ali im je, poput svim velikim ekipama, trebalo samo nekoliko minuta da se priberu.

I izjednače – igrao se 69. minut kada je defanzvac Češke Hranač nakon gužve u šesnaestercu postigao autogol (1:1).

Ne bi Portugalcima ni remi bio loš, s obzirom na okolnosti, ali su nastavili da napadaju.

Proslavili su pobjedu minut prije kraja regularnog toka, rezervista Žota je ubacio loptu u mrežu, ali je VAR poništio gol jer je rame Kristijana Ronalda, kod prothodnog udarca u stativu, nekoliko centimetara bilo u ofsajdu.

Potom, tri izmjene Martinesa (uz kreatore gola ušao je i Semedo), akcija po lijevoj strani, gol i pobjeda.

Sve što su tražili, Portugalci su dobili iz premijernog meča na Euru, iako su do tri boda stigli velikom zaobilaznicom.

Uz rekordera Ronalda, rekorder je i Pepe, koji je sa 41 godinom i 113 dana postao najstariji igrač u istoriji evropskih prvenstava.

Turska je zbog gol-razlike prva u grupi F, Portugal takođe ima tri boda, Češka i Gruzija su na nuli.

U narednom kolu, 22. juna, Portugal i Turska igraju u Dortmundu, a Gruzija i Češka u Hamburgu.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.