Kovinić u četvrtfinalu turnira u Lionu

0

Crnogorska teniserka Danka Kovinić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Lionu, pošto je u drugom kolu bila bolja od Mađarice Ane Bondar rezultatom 2:1 (4:6, 6:2, 6:3).

Bondareva je stigla do brejka poslije velike borbe i čak četiri izjednačenja u trećem gemu prvog seta. Danka je uzvratila brejkom u šestom gemu, ali je odmah nakon toga ponovo izgubila servis gem.

Kovinićeva je loše započela i drugi set izgubivši prvi servis gem. Ipak, 67. teniserka svijeta je zaigrala mnogo bolje u nastavku i do kraja drugog seta je napravila tri uzastopna brejka.

Treći set je bio najujednačeniji na meču, a Crnogorka je ključnu prednost stvorila kada je u osmom gemu ubjedljivo oduzela servis protivnici. Bondareva je pružila jak otpor i kada je Danka servirala za meč, ali je 24-godišnjakinja uspjela da dođe do pobjede.

Kovinićeva će se u narednom kolu susresti sa Amerikankom Ališom Parks, koja je rezultatom 2:1 (2:6, 7:6, 6:2) savladala Hrvaticu Petru Martić.