Albancima uzalud najbrži gol u istoriji evropskih prvenstava

0

Reprezentacija Italije pobijedila je Albaniju sa 2:1, u meču prvog kola B grupe Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Tim Lućana Spaletija je do trijumfa došao nakon preokreta u prvom poluvremenu, odlično su reagovali nakon početkog vođstva rivala i stigli do trijumfa.

Meč na „Vestfalenu“ počeo je šokantno, jer je Albanija povela već u prvom napadu. Igrao se 23. sekund kada su mreža „azura“ zatresla – nakon izvedenog auta sa desne strane, loptu je prihvatio Nedim Bajrami i poslao pod prečku – 0:1, što je najbrži gol u istoriji evropskih prvenstava.

Ipak, samo deset minuta kasnije Italija je izjednačila. Pelegrini je centrirao, a Barela glavom sa pet metara matirao Strakošu. Totalni preokret desio se u 16. minutu. Nikola Barela je šutirao iz prve sa oko petnaestak metara i doneo vođstvo aktuelnim evropskim šampionima. Do odlaska na odmor, „azuri“ su imali još tri prilike, pogodili i stativu…

Azuri su u nastavku „prikočili“, nisu stvarali šanse kao u prvom dijelu, ali su na kraju mogli biti i kažnjeni. Rezervista Manaj je bio „jedan na jedan“ sa Dunarumom, ali je golman Italije sačuvao pobjedu svojoj ekipi.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA