Više sreće nego pameti: Minimalac Partizana u Kišinjevu

0

Više sreće nego pameti imali su fudbaleri Partizana u Kišinjevu. Crno-bijeli su savladali Šerif minimalnim rezultatom 1:0 u prvom meču šesnaestine finala Lige konferencija.

Jedini gol na meču postigao je Rikardo Gomeš u 45. minutu. Bila je to ujedno prva prava šansa izabranika Gordana Petrića na meču!

Nije ni moldavski šampion blistao, ali je stvorio par stopostotnih prilika, prije svega zahvaljujući indolentnosti rivala. Junak beogradskog tima je u prvom periodu bio golman Popović, koji je skinuo dva zicera, pogodili su domaći jednom i prečku.

Na startu drugog poluvremena je Kvinsi Menig propustio priliku da zatvori utakmicu i donese srpskom viceprvaku dva gola zalihe pred revanš, koji je na programu za sedam dana u Beogradu.

Kada je u 50. minutu crnogorski štoper Igor Vujačić zaradio crveni karton činilo se da crno-bijele čeka pakao. Međutim, Petrićevi momci su bili sigurni u defanzivi, posebno golman Popović i tako najavili da bi mogli drugu godinu zaredom do osmine finala Lige konferencija.

ŠERIF – PARTIZAN 0:1 (0:1)

Stadion: Zimbrua u Kišinjevu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Osmers (Njemačka). Strijelac: Rikardo u 45. minutu. Crveni karton: Vujačić 50. minutu.

ŠERIF (4-3-3): Koval – Zahuri, Garananga, Kiki, Kpozo (od 90+3. Gliga) – Diop, Badolo, Kjabu (od 80. Radeljić) – Talal (od 52. Mumuni), Atiemven (od 90+3 Guedes), Tapsoba.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Šehović – Fejsa, Belić (od. 55. Ilić) – Dijabate, Natho, Menig (od 72. Andrade) – Rikardo (od 90+6. Pavlović).

REZULTATI PRVIH MEČEVA

Bode/Glimt – Leh 0:0, Braga – Fiorentina 0:4 (0:1) /Jović 45+1, 60, Kabral 79, 90/, Karabag – Gent 1:0 (0:0)/ Leandro Andrade 78/, Trabzon – Bazel 1:0 (0:0)/ Striger Larson 65/, AEK Larnaka – Dnjepar 1:0 (0:0) /Garsija 84/, Lacio – Kluž 1:0 (1:0) /Imobile 45/, Ludogorec – Anderleht 1:0 (1:0) /Igor Tijago 9/, Šerif – Partizan 0:1 (0:1) /Rikardo 45/.