Budućnost po 16. put osvojila Kup Crne Gore: Snažan otpor Podgorice

0

Podgorica je dobro namučila košarkaše Budućnosti, natjerala ih da sve do 38. minuta strahuju, ali više od toga nije mogla – „plavi“ su odbranili trofej u Kupu Crne Gore (76:67) i osvojili su ga 16. put.

Prvih 15 minuta finala u „Bemax areni“ nije nagovještavalo uzbuđenja, ali je Podgorica od minus 15 došla došla u situaciju da vodi na poluvremenu.

Bilo je 40:38 poslije trojke Luke Bogavca u posljednjem napadu druge četvrtine, pa je Podgorica već tada poslala jasnu poruku favoritu da ga ne čeka šetnja do novog pehara.

Igralo se praktično koš za koš, Podgorica je prijetila i propuštala šanse da dođe do prednosti, a onda je jednostavno ostala bez energije u momentima kada je Budućnost dodala gas.

Konačnih plus devet u korist izabranika Vladimira Jovanovića i nisu pokazatelj dešavanja u finalnom duelu…

Tre Bel-Hejns je u Budućnost upisao 18 poena, imao je 12 skokova i osam skokova, Erik Grin je upisao 17, Petar Popović devet…

U Podgorici je najefikasniji bio Bogavac sa 16 poena.