Mladen Mikijelj

Na kraju godine porazni podaci: Ni u jednoj opštini prosječna plata nije 1000 evra

0

Prema najnovijim podacima Monstata, posječna zarada u Crnoj Gori, bez poreza i doprinosa, u septembru je iznosila 807 evra.

Međutim, u većini crnogorskih opština mjesečna zarada je manje od prosjeka u državi. Tačnije, kako piše portal „ADRIA“, od 25 crnogorskih opština, u samo šest je plata na nivou prosjeka ili nešto veća.

„Zanimljivo, ubjedljivo najmanja plata zabilježena je u Bijelom Polju– 663 eura. Prezadnje mjesto je pripalo Tuzima gdje se prosječno zarađivao 681 evro. Sa pet evra većom platom, u odnosu na Tuzi, mogli su se pohvaliti stavnovnici Petnjice. Grad sa najljepšom obalom na crnogorskom primorju – Ulcinj ni ovoga puta se ne može pohvaliti prosječnom platom. Prosječna plata u ovom gradu je 688 evra“, navodi „ADRIA“ pozivajući se na podatke Monstata.

Foto: ADRIA (Printscreen)

Plate ispod 700 evra su i u Andrijevici. Tačnije 696 evra.

„U Danilovgradu za mjesec se prosječno zarađivalo 716, Šavniku 719, Herceg Novom 721, Mojkovcu 748,  a u Beranama 752 evra”, piše ovaj portal.

Samo u šest opština plate su na nivou ili iznad prosjeka.

Foto: ADRIA (Printscreen)

„Riječ je o Kotoru 822 evra, zatim Cetinju, gdje je prosječna zarada 831 evro. Slijede Pljevlja sa sa prosječnom zaradom od 839 evra, dok je u Podgorici plata evro veća. U dvije crnogorske opštine plate su iznad 900 evra. U Zeti – 933 evra, dok je Tivat i dalje ubjedljivo prvi po prosječnoj plati – 978 evra“, dodaje se u tekstu.

„Suma sumarum”, kako je ocijenjeno iz ovog medija, ni u jednoj crnogorskoj opštini prosječna plata nije 1.000 evra, koliko se najavljuje da će biti Evropom sad 2.

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.