Milojević proslavio rođendan: Zvezda u drugom poluvremenu slomila otpor Mačve

0

Crvena zvezda je uspješno preskočila prvu prepreku u Kupu Srbije. Crveno-bijeli su u Šapcu savladali Mačvu 2:0.

Nisu Beograđani blistali u meču sa desetoplasiranim timom Prve lige Srbije, iako su igrali u najjačem sastavu. U prvom poluvremenu Zvezda je imala inicijativu, šanse preko Ivanića, Kataija i Milunovića, ali skor na semaforu se nije promijenio.

Odlučujući trenutak na meču dogodio se u 48. minutu. Katai je izveo korner, Milunović sjajno skočio i pogodio mrežu Mačve za vođstvo od 1:0.

Veliku priliku imao je Katai u 69. minutu. Domaći su se u finišu oslobodili i imali su dvije prilike u 80. i 87. minutu da iznenade šampiona Srbije, ali je Popović koji je u ovom meču čuvao gol Crvene zvezde bio siguran.

Tačku na trijumf crveno-bijelih u nadoknadi vremena stavio je Kangva.

Zvezda je tako poslije Radničkog iz Sremske Mitrovice, koji je juče šokirao i eliminisao Partizan, drugi tim koji je prošao u drugo kolo Kupa Srbije. Bila je ovo i lijepa čestitka igrača Zvezde svom treneru Milošu Milojeviću, koji je napunio 40 godina.