Bivši igrač crveno-bijelih donio izjednačenje Monaku

0

Košarkaši Monaka savladali su Fenerbahče u drugoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige rezultatom 93:88.

Dinamičan, kvalitetan i neizvjestan meč riješio je nekadašnji bek Crvene Zvezde Džordan Lojd, trojkom, nepunih 12 sekundi pred kraj utakmice i na taj način potvrdio trijumf Monaka – 93:88.

Podsjećanja radi, Fenerbahče je u srijedu napravio brejk i pobedio u uvodnoj utakmici u Kneževini 95:91, posle produžetka.

Dinamičan, kvalitetan i neizvestan meč mogli ste da gledate u direktnom prenosu na SK3. Rešio ga je nekadašnji bek Crvene Zvezde Džordan Lojd trojkom koju je pogodio nepunih 12 sekundi pred kraj utakmice i na taj način potvrdio trijumf Monaka – 93:88.

Fener je veoma loše otvorio meč – čitavih sedam minuta niko osim Dorsija u gostujućem timu nije uspio da se upiše (11 vezanih poena) i Monako je još tad prvi put došao do dvocifrene prednosti.

Situacija se početkom druge dionice znatno promijenila – Fener je prije svega defanzivno pronašao način da apsorbuje lepršavu igru Monaka te je „obigravao“ u izvan egala sve do sredine trećeg kvartala, kada je konačno napravio ključni pomak i napravio preokret.

Trajala je prednost Šarasovih izabranika do polovine četvrte četvrtine, u kojoj je viđena kontrastna situacija u odnosu na prethodnu. Kao da je neko pritisnuo prekidač, Monako koji se ofanzivno mučio u trećem kvartalu je počeo da „sipa“ kako to i inače radi, dok je Fener više od pet minuta bio bez pogotka iz igre.

Završnica jeste bila neizvjesna. Mini serijom od pet vezanih poena Monako je došao do preokreta, da bi Vilbekin trojkom zaostatak smanjio na 85:82. Marko Gudurić bio je u centru pažnje tačno 100 sekundi pred kraj kada je krenuo u prodor i nije uspio da pogodi preko zaštitnika reketa ekipe Monaka.

Ključan detalj dogodio se kada je Dijalo iz ofanzivnog skoka promašio promašaj Okoba na 1.15 do kraja. Okobo je pogodio tri od četiri penala u završnici za prednost 90:85, koju je ekspresnom trojkom Vilbekin sveo na samo dva poena.

Već u narednom napadu je Okobo opet preuzeo odgovornost i pogodio trojku iz driblinga preko ruke – za konačan rezultat i poravnanje prije selidbe serije u Istanbul.

Domantas Motiejunas sa 18 poena vodio je domaće do trijumfa. U redovima Kneževa dvocifreni su bili još Džordan Lojd sa 15, Eli Okobo sa 13 i Džon Braun sa 11 poena.

Najefikasniji akter utakmice bio je Tajler Dorsi sa 25 poena, Skoti Vilbekin je dodao 23. Dvocifen u poraženom timu bio je još Najdžel Hejs-Dejvis sa 10 poena.