Olimpijakos brzo popustio: Barsa slavila u drugom meču u Blaugrani

0

Košarkaši Barselone savladali su Olimpijakos pred domaćom publikom u drugoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige rezultatom 77:69. Izabranici Rožera Grimaua su na taj način izjednačili rezultat u seriji, pošto je grčki klub trijumfovao u prvoj utakmici.

Barselona je odlično otvorila utakmicu. Rezonska selekcija šuta i nadmoć u reketima glavni su uzročnici rano stečene dvocifrene prednosti. Olimpijakos kao da se pomirio sa tim i zavisio od šuta za tri do poluvremena, koji ga je dovoljno dobro služio da deficit u drugom kvartalu bude smanjen i sa 43:37 se otišlo na pauzu.

U trećoj četvrtini je riješio Barcokas da zatvori reket po svaku cijenu. Dotad neprimetni Fal je bio od presudnog značaja, uprkos većem broju faulova, i Olimpijakos se pred start četvrte dionice vratio u egal.

Potom se Barselona raspucala i pogađala otvorene šuteve za tri i na taj način odagnala krajnje napore crveno-bijelih da se vrate, u kojima je bio zapažen i Petrušev. Po dva puta su pogađali Abrines i Parker u kratkom vremenskom periodu, uz pomoć Jokubaitisa stvorili su ključnu prednost i obezbijedili trijumf.

Gostima je na kraju presudila činjenica da su imali čak 18 izgubljenih lopti i izgubili bitku u skoku, kao i grandiozne oscilacije u većini aspekata igre.

Najbolji pojedinac meča bio je krilni košarkaš domaćih Džabari Parker sa 24 poena i 5 skokva. Među igračima Barselone su se istakli još centri Vili Ernangomez sa 11 poena i 4 skoka i Jan Veseli sa 10 poena i 7 skokova. Nikola Kalinić je postigao 5 poena, uz tri skoka, asistenciju i 2 ukradene lopte.

U poraženoj ekipi ubjedljivo najefikasniji bio je Aleks Piters sa 20 poena i 5 skokova. Po 10 su ubacili Vilijams-Gos i Mekisik, a Vokap je imao po 7 poena i asistencija uz 3 skoka i dvije ukradene lopte.

Serija se seli u Pirej, a naredni meč na programu je u utorak od 20.30 časova.