Đoković moćno do novog istorijskog poduhvata: Novak osvojio sedmu titulu na ATP Finalu!

0

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je Završni master u Torinu.

Najbolji teniser svih vremena revanširao se u finalu Italijanu Janik Siner za poraz u grupi (2:1), te rutinskom pobjedom (6:3, 6:3) stigao do 7. titule na ATP Finalu.

Time je oborio još jedan od velikih teniskih rekorda, koji je do večerašnjeg trijumfa dijelio sa Švajcarcem Rodžerom Federerom.

Srpski as, koji je upravo zahvaljujući trijumfu Sinera u posljednjem meču „zelene“ grupe protiv Holgera Runea ušao u polufinale, odlučujuće duele je odigrao perfektno.

Đoković je prvi set riješio brejkom u 4. gemu. Drugi je otvorio sa 10 vezanih poena i najavio kraj.

Možda bi sve bilo gotovo i za manje od sat da je iskoristio tri brejk šanse za 3:0, ali mu sigurno nije zasmetalo što je na terenu proveo 102 minuta…