Debakl Hrvata: Furija oduvala Vatrene

0

U prvom meču Grupe B fudbaleri Španije ubjedljivo su pobedili Hrvatsku. Španija je slavila rezultatom 3:0.

Prvih desetak minuta pripalo je Špancima koji rivalu nisu dozvolili ni da pređe polovinu. Negdje oko 15. minuta splasnuo je taj pritisak Španaca, Hrvati su se otvorili i krenuli i sami da prijete, ali im je promaklo da Španci samo to i čekaju.

Pola sata je izdržala Hrvatska. A onda su sijevnule dve kontre u dva minuta i dva puta je Hrvatska kretala sa centra.

Izgubila je Hrvatska loptu na svojoj polovini. Krenula je brza akcija Španije, Ruiz je poslao perfektnu loptu, uposlio Moratu koji matira Livakovića za 1:0. Igrao se 29 minut.

Tri minuta kasnije – 2:0.

Fabijan Ruiz krunisao je akciju Španije novim golom za vođstvo svoje reprezentacije 2:0. Nakon asistencije tu je i gol za Ruiza.

Mnogo toga je u ovoj akciju uradio današnji rekorder Jamal, lopta je kružila, došla do Pedrija koji je poslao do Ruiza, a ovaj postiže fantastičan gol.

Oba puta je reakcija Hrvatske bio brz napad, ali oba puta neprecizno i bezuspješno.

Kad se ušlo u završnicu poluvremena, čini se da je Pongračić izbacio loptu tek da se tim kornerom potroši vrijeme do odlaska na odmor. Ali Španci nisu tako razmišljali.

Odlično je korner izveo mlađani Jamal koji je kratko dodao do Vilijamsa, razmijenili su Španci nekoliko pasova, Jamal je centrirao, a Karvahal je odlično reagovao za velikih 3:0!

Imala je Hrvatska dvije, tri prilike u ovom meču, ali je djelovala tromo, nedovoljno brzo za rivala. I ono što je najvažnije – bila je neprecizna u prilikama koje je uspjela da izgradi.

U 80. minutu u centru pažnje Majkl Oliver i njegov kolega iz VAR sobe. Dosudio je Oliver penal, Stjuart Atvel je to provjeravao, pa potvrdio.

Bruno Petković je šutirao, Unai Simon je odbranio, Perišić je utrčao i poslao loptu Petkoviću koji trese mrežu. VAR soba je Oliveru javila da gol poništi zbog ofsajda.

Meč je obilježio mlađani Jamal koji je sa 16 godina i 338 dana postao najmlađi igrač na Prvenstvu Evrope i najmlađi asistent na Euru. Ali, na stranice istorije upisao se i Morata. Golom za 1:0, Alvaro Morata je postao treći najbolji strijelac u istoriji Eura. Morati je ovo bio sedmi gol na šampionatima Evrope. Samo Kristijano Ronaldo sa 14 i Mišel Platini sa devet imaju više golova na Euru.

Za Špance može da bude problem jer je u 70. minutu meč zbog povrede napustio Morata. Vidjećemo narednih dana o čemu se radi i šta to znači i za Špance i za Moratu. Povrijedio se, da zagorča ovu pobjedu, i Rodri.

U drugom kolu Španija će igrati sa Italijom, a Hrvatska sa Albanijom. Tu dueli su na programu 20. juna.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA