Vlahović zaštitnik Stare dame: Dva gola i asistencija Srbina

0

Juventus je u 26. kolu Serije A prekino niz od četiri meča bez trijumfa. Izabranici Masimilijana Alegrija su do pobjede nad Frozinoneom došli pogotkom Danijelea Ruganija u petom minutu sudijske nadoknade vremena – 3:2.

Ekipa iz grada Fijata se jednostavno oslanja isključivo na Dušana Vlahovića. Srpski napadač je postigao prva dva gola za najtrofejniji italijanski klub, dok je asistirao za pobjednički gol.

Poveli su Bjankoneri već u 3. minutu, kada je Vlahović, na asistenciju Vestona Mekenija sa desne strane rutinski zatresao mrežu.

Ekipa Euzebija Di Frančeska je brzo odgovorila. Igrao se 14. minut kada je nakon centaršuta Nadira Zortea, Valid Šedira odličnim trzajem glavom savladao Vojčeha Šćešnija.

Novi hladan tuš za domaće tifoze u 24. minutu. Abdu Haroui je odlično uposlio Marka Brešaninija koji je između Juventusovih Filipa Kostića i Danijelea Ruganija šutnuo i pogodio metu za potpuni preokret.

U istom minutu je zbog povrede teren napustio vezista Zebri, Adrijen Rabio, čije mjesto je zauzeo Karlos Alkaraz.

Isti akteri su bili uključeni i u drugi gol Stare dame. Ponovo je Mekeni asistirao, a Vlahović sa desetak metara, okružen sa nekoliko protivničkih igrača, pogodio malu mrežu i izjednačio na 2:2.

Juve je u drugom poluvremenu sabio rivala u defanzivni blok. Danijele Rugani, Federiko Kjeza, njegov imenjak Gati i Vlahović opasno su prijetili, mladi Kenan Jildiz je promašio loptu u petercu protivnika… Stajalo je na semaforu 2:2 sve do 95. minuta kada je nakon centaršuta sa lijeve strane, Vlahović glavom prebacio loptu na drugu stativu Ruganiju, a ovaj je kroz noge golmanu Mikeleu Ćerofoliniju poslao u mrežu za važan trijumf.

Alegri je tako postao prvi trener koji je u Seriji A osvojio preko 1000 bodova.