VAR i sudije uništile duel Brazila i Kolumbije: Poznati svi četvrtfinalisti na Kopa Amerika

0

Utakmicama trećeg kola u D grupi stavljena je tačka na grupnu fazu 48. izdanja Kopa Amerika.

Poslednji četvrtfinalisti su selekcije Kolumbije Brazila koje su u derbiju trećeg kola odigrale neriješeno 1:1.

Rafinja je u 12. minutu doveo „karioke“ u vođstvo, a izjednačio je u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu Munjoz.

Ipak, meč koji je odigran na „Levis“ stadionu u Santa Klari obilježile su greške sudija.

Kolumbijcima je VAR poništio gol, stekao se utisak regularan, dok arbitar nije dosudio čist penal Brazilcima nakon faula nad Vinisijusom.

U svakom slučaju remi odgovara i jednima i drugima. Kolumbija je u četvrtfinale otišla sa prve pozicije i igraće sa Panamom, dok će Brazilcima biti mnogo teže. Rival im je Urugvaj, a na tom meču biće lišeni usluga svog najboljeg igrača Vinisijusa, koji je već u 9. minutu dobip žuti karton, drugi na prvenstvu, zbog kojeg će propustiti četvrtfinale.

U drugom meču grupe, Kostarika je savladala Paragvaj sa 2:1.

Meč je riješen već nakon sedam minuta igre, kada su „tikosi“ preko Kalva i Alosera stigli do velikih dva gola viška. Sve što je Paragvaj uspio da uradi jeste da ublaži poraz, a strijelac je u 55. minutu bio Sosa.

Dakle, u četvrtinalu Kopa Amerika sastaju se: Argentina Ekvador, Venecuela Kanada, Urugvaj Brazil i Kolumbija Panama.