Raju ponovo nije pomogao penal: Neriješeno u Valjekasu

0

Neko kao da je začarao „kreč“ za Rajo Valjekano. Umjesto bijele tačke, koja je svima drugima kao dar sa neba, za Pčelice je, kad je vide, kao – crna mačka. Čist maler.

Treći jedanaesterac zaredom tim iz Valjekasa je promašio. Svakog mjeseca po jedan. Ovog puta protiv Đirone. I time je nastavio svoju lošu seriju, niz mečeva bez pobjede, zbog kojeg polako tone na tabeli Primere (2:2).

Promašio je Isi Palazon penal u januaru protiv Valjadolida, sledeći jedanaesterac koji je Rajo dobio bio je u februaru protiv Hetafea, koji je promašio Raul de Tomas. I danas, protiv Đirone, sredinom marta, nije pogodio ni Oskar Treho.

I to je promašio sa 11 metara samo koji minut nakon što je dao gol, kojim je donio vođstvo Pčelicama od 2:1. Međutim, Đirona je uporno odbijala da se preda, jednom je uspjela da se vrati iz minusa, u prvom poluvremenu, ponovila je to i u drugom, Viktor Cigankov je bio dvostruki strelac.

Bunili su se gosti na kraju, možda su oštećeni za penal u 95. minutu, kada je lopta pogodila u ruku jednog od domaćih igrača, ipak, sudija je pokazao da se igra, drugačija informacija nije stigla iz VAR sobe i ostalo je 2:2.

Rezultati 26. kola Primere – petak: Valjadolid – Atletik Bilbao 1:3 (0:1) /Larin 74 – Martinez 30, Guruzeta 57, Vesga 78pen/, subota: Almerija – Kadis 1:1 (0:0) /Melero 90+6 pen – Marti 49/, Rajo Valjekano – Đirona 2:2 (2:1) /Palazon 23, Treho 34 – Cigankov 29, 52/, 18.30: Espanjol – Selta, 21: Atletiko Madrid – Valensija, nedjelja od 14: Betis – Majorka, 16.15: Osasuna – Viljareal, 16.15: Sosijedad – Elče, 18.30: Hetafe – Sevilja, 21: BarselonaReal Madrid.