Totenhemu malo i dva gola prednosti protiv „fenjeraša“

0

U udarnom terminu Premijer lige odigrane su četiri utakmice 28. kola. Postignuto je čak 17 golova, a pobjede su zabilježili Aston Vila i Lids. Neriješeno je bilo u Sautemptonu i Londonu.

Sautempton je dočekao Totenhem, a prvo poluvrijeme na Sent Merisu obilježile su čak četiri iznuđene izmjene, po dvije u oba tima. Zbog povreda prije vremena morali su teren da napuste Bela-Kočap (8. minut) i Bednarek (34) kod domaćih, odnosno Rišarlisona (5) i Dejvis (37) u timu Pijetlova.

Gosti iz Londona poveli su u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Son je sa lijevog krila na suprotnoj strani pronašao usamljenog Pedra Pora, a ovaj je prosto zakucao loptu u mrežu – 0:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Sveci su izjednačili, Tio Volkot je prošao odbranu gostiju i asistirao škotskom internacionalcu Če Adamsu. Novo vođstvo gostima donio je kapiten i najbolji strijelac tima Hari Kejn udarcem glavom nakon centaršuta Dejana Kuluševskog, a dva gola prenosti hrvatski internacionalac Ivan Perišić volej udarcem sa ivice šesnaesterca (1:3).

Mnogi su tada pomislili da Konteov tim ne može da ispusti ubjedljivo vođstvo, ali… Tio Volkot je ubrzo uspio da postigne drugi gol za Sautempton, da bi u 90. minutu nesmotreni Sar skrivio penal, a kapiten domaćeg tima Džejms Vord-Prauz sa bijele tačke postavio konačnih – 3:3!

Aston Vila je u Birmingemu ugostila ekipu Bornmuta i osvojila sva tri boda. Povela je ranim golom Brazilca Daglasa Luiza, da bi u drugom poluvremenu mladi Džejkob Remzi i Argentinac Emilijano Buendija donijeli ubjedljivih 3:0.

U komšiluku je Vulverhempton dočekao tim Lidsa i izgubio 2:4.

Gosti iz Jorkšira došli su u vođstvo već u šestom minutu golom Džeka Harisona. Drugi gol postigao je kapiten Luk Ajling zaboravljen na drugoj stativi nakon kornera Marka Roka. Strijelac trećeg gola bio je Rasmus Kristensen samo minut pošto je ušao u igru.

Činilo se u tim trenucima da je domaći tim pred ubjedljivim porazom, međutim, ubrzo je bek Vukova Džoni Kastro Oto lobovao mladog golmana gostiju Melijea, a onda Brazilac Kunja novim golom za domaći tim u 74. minutu uveo meč u uzbudljivu završnicu.

Ipak, strijelac prvog gola za Vulverhempton, Džoni, nesmostreno je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i Vukovi sa igračem manje nisu imali snage da izbjegnu poraz. Umjesto toga primili su četvrti pogodak za konačnih 2:4.

U Londonu u duelu Brentforda i Lestera nije bilo pobjednika (1:1).

Rezultati: Notingem Forest – Njukasl 1:2 (1:1) /Denis 26 – Isak 45+2, 90+3p/, subota: Aston Vila – Bornmut 3:0 (1:0) /Luiz 7, Ramzi 80, Bunedia 89/, Brentford – Lester 1:1 (1:0) /Jensen 32 – Barns 52/, Sautempton – Totenhem 3:3 (0:1) /Adams 46, Volkot 77, Vord Praus 90 pen – Poro 45, Kejn 65, Perišić 74/, Vulverhempton – Lids 2:4 (0:1) /Oto 65, Kunja 73 – Harison 6, ASjling 49, Kristensen 62, Rodrigo 90/, 18.30: Čelsi – Everton; nedjelja od 15: Arsenal – Kristal Palas; odloženo: Liverpul – Fulam, Brajton – Mančester Junajted, Mančester Siti – Vest Hem.