Radnički u Tbilisiju ostavio F8 snove

0

Vaterpolisti Radničkog su doživjeli poraz u Tbilisiju. Dinamo je slavio lako 13:8 (4:0, 2:2, 3:3, 4:3). Kragujevčani su se tako oprostili od trke za četvrtim mjestom u A grupi. Igrali su Šumadinci bez Nikole Lukića, Miloša Ćuka i Vuka Draškovića, pitanje je njihovo učešća i na finalnom turniru Regionalne lige ovog vikenda u Beogradu. Tim srpskog trenera Dejana Stanojevića je imao sjajnog igrača više 9-8, Radnički katastrogalnog 16-1, uz jedan gol iz tri peterca.

Strijelci za domaće su bili Saba Kešelašvili, Jovan Sarić, Stefan Pješivac tri, Andrija Vlahović dva, Giorgi Magrakvelidze i Revaz Imnaišvili. Golove za srpskog viceprvaka su postigli Nikola Kojić tri, Lazar Antić, Luka Pljevančić, Bogdan Gavrilović, Aleksa Ukropina i Filip Janković.

Golman Dinama Irakli Razmadze je na otvranju odbranio peterac Ukropini i to kao da je bila najava njegove velike partije (70 posto odbrana) ali i sumornog izdanja Kragujevčana. Bez šutera Lukića i Ćuka, napad Radničkog je bio slab. Vrlić se ispromašivao tokom čitavog susreta. Pored propuštenog peterca, Janković i drugovi su propustili u prvoj četvrtini tri puta igrača više.

Dinamo je sve tri svoje prilike iskoristio a pet sekundi prije kraja odlični Pješivac je iskoristio uspavanost Brankovića za ogromnih 4:0. U nastavku prvog poluvremena je bilo nešto bolje. Ukropina je smanjio sa igračem više i to je bila jedina realizacija brojčane prednosti od sedam koliko je Radnički imao u prve dvije četvrtine. Domaćin je imao stopostotan učinak 4–4, domaćin je imao i 6:1 da bi Kojić, u svom debiju za novi klub, postigao lijep pogodak za smanjenje prednosti. Sa tri gola raspoloženi Kojić je bio najzapaženiji u svom timu.

Radnički je u trećem dijelu stigao do neke igre. Jeste Dinamo poveo 7:2 ali su tada Janković iz peterca, ponovo Kojić iz kontre i Pljevančić ugrozili vođstvo domaćina, smanjivši na 7:5. Ali preokreta nije bilo, Vlahović i Kešelašvili su postigli lijepe golove za mirnu igru u završnih osam minuta.

Poslije neiskorišćenog peterca Jankovića, Sarić je u prvom napadu poslednje četvrtine „pocijepao” mrežu Dobožanova iz daljine za 10:5. Do kraja se, uz slavlje punih tribina, igralo bez odbrana, upisali su se Gavrilović i Antić koji uz Kojića predstavljaju budućnost Radničkog.

DINAMO – RADNIČKI 13:8 (4:0, 2:2, 3:3, 4:3)

Bazen: „Olimpik“ u Tbilisiju. Sudije: Budramis (Grčka) i Franulović (Hrvatska).

DINAMO: Razmadze, Kiriakidi, Akhvlediani 1, Džikhstiarenka, Kešelašvili 3, Vlahović 2, Jahaja, Sarić 3, Imnaišvili, Magrakvelidze 1, Mališau, Pješivac 3, Gvetadze.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković 1, Gavrilović 1, Ukropina 1, Poznanović, Pljevančić 1, Antić 1, Kojić 3, Vrlić, Todorovski.