Uskršnji turnir: Crnogorski kadeti bez pobjede prvog dana

0

Kadetska vaterpolo selekcija Crne Gore doživjela je dva poraza u prva dva meča na Uskršnjem turniru u Budvi.

Mlade „ajkule“ su na startu izgubile od Španije 16:12 (5:3, 2:3, 5:2, 0:0), a u drugoj utakmici od Srbije nakon peteraca 15:14 (4:3, 1:2, 1:3, 3:1, 6:5).

U duelu sa Španijom po dva gola postigli su Danilo Roganović, Pavle Dabić, Marko Milinić i Stefan Vraneš, po jedan Petar Brnović, Andrej Durutović, Luka Savić i Dimitrije Milić.

Mauro Miljan je vodio Španiju sa pet pogodaka.

U duelu sa Srbijom, naša selekcija je imala dva gola prednosti pred posljednju četvrtinu, vodila je 9:8 minut i 18 sekundi prije kraja. Srbija je izjednačila i u petercima bila uspješnija.

U regularnom dijelu utakmice tri gola za Crnu Goru postigao je Pavle Dabić, dva Andrej Durutović, po jedan Luka Todorović, Stefan Vraneš, Marko Milinić i Stefan Kruta.

U timu Srbije najefikasniji je bio Strahinja Nešković sa tri gola.