Olimpijakos blizu finala u svom gradu, Fiorentina blizu reprize

0

Olimpijakos je ispisao istoriju plasmanom u polufinale Lige konferencije, a sada sanja najveći uspjeh ikada nakon što se naigrao fudbala u Birmingemu.

Grčki velikan je nadigrao Aston Vilu na „Vila parku” (4:2) i širom otvorio vrata finala koje je planirano za 29. maj i čiji je domaćin Atina…

Stevan Jovetić je bio na klupi, a Olimpijakos je plesao – vodio je 2:0 golovima Ajube el Kabija, nije ga poremetilo ni to što je domaćin u finišu prvog i početkom drugog poluvremena stigao do 2:2 (pogoci Olija Votkinsa i Muse Dijabija).

El Kabi je potom kompletirao het-trik iz penala, na 4:2 je povisio Santjago Ese, a da tim Hose Luisa Mendilibara ima velike šanse da se domogne meča za trofej postalo je jasno kada je Daglas Luiz na drugoj strani promašio penal desetak minuta prije kraja…

Korak bliža finalu je i Fiorentina nakon pobjede na svom terenu nad Klub Brižom – 3:2.

Dva puta je „viola” vodila, dva puta se belgijska ekipa vraćala (na 2:2 je poravnala s igračem manje), a veliko slavlje na „Frankiju” je uslijedilo u 91. minutu kada je mrežu zatresao Embala Enzola.