Mladen Mikijelj

Pobjeda nakon dva i po mjeseca: Žurkovski prvi Poljak sa het-trikom u Seriji A, preokret Frozinonea

0

U susretu 21. kola Serije A Empoli je na svom terenu prekinuo niz od dva i po mjeseca bez trijumfa, pošto je savladao ubjedljivo Moncu sa 3:0.

Prvo ime meča, van svake sumnje bio je vezista domaćih Šimon Žurkovski. Poljak je postigao sva tri gola na meču.

Njegov prvi het-trik u karijeri otvorio je pogotkom u 13. minutu. Na 2:0 povisio je u 38. minutu, a sjajnu partiju zaokružio je trećim pogotkom u 73. minutu, kada je bilo jasno da će domaći nakon osam utakmica upisati tri boda.

Žurkovski je tako postao prvi Poljak strijelac het-trika u Seriji 1 i prvi fudbaler Empolija strijelac het-trika u elitnom rangu takmičenja od 2007. godine, kada je Nikola Poco, takođe protiv Kaljarija postigao četiri gola. Poljak je takođe prvi vezista Empolija koji je postigao dva ili više golova u Seriji A nakon Rikarda Saponare, 22. marta 2015.

Frozinone je pobijedio posle preokreta ekipu Kaljarija 3:1 (0:1).

Gosti sa Sardinije, koje s klupe predvodi iskusni trener Klaudio Ranijeri, bolje su otvorili meč i na odmor otišli s golom prednosti. Strijelac je u 26. minutu bio Ibrahim Sulemana. Bio je to prvijenac u Seriji A za 20-godišnjeg momka iz Gane.

Međutim, u drugom poluvremenu veliki preokret ekipe Euzebija Di Frančeska.

Prvo je u 64. minutu kapiten Luka Maciteli izjednačio, da bi desetak minuta kasnije na scenu stigao supertalentovani Matijas Sule. Mladi 20-godišnji Urugvajac, koji igra za Frozinone na pozajmici iz Juventusa, sjajno je izveo slobodan udarac i preokrenuo stvari na terenu.

Konačan rezultat postavio je još jedan pozajmljen igrač Juventusa, 21-godišnji Brazilac Kaio Žorže – 3:1!

Frozinone je sa nova tri boda skočio na 13. mjesto i sad ima 22 boda, koliko i Đenova stepenik više. Kaljari je prvi iznad crte na 17. mestu sa 18 bodova.

U narednom kolu Kaljari 26. januara dočekuje Torino, dok Frozinone dva dana kasnije gostuje u Veroni.