Mektomini sa dva gola u nadoknadi spasio Junajted

0

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Brentford rezultatom 2:1 nakon preokreta u osmom kolu Premijer lige.

„Crveni đavoli“ su bili u zaostatku do pred sam kraj meča nakon što je Matijas Jensen donio prednost svom timu u prvom poluvremenu.

Igrao se 26. minut kada je Danac iskoristio odbitak i „matirao“ Onanu.

Junajted je bio pred novim porazom nakon onog protiv Kristal Palasa u prošlom kolu, a nadu je doneo Skot Mektomini kada je u 90. minutu postigao gol za izjednačenje.

Ipak, nakon provjere u VAR sobi utvrđen je ofsajd, što je trebalo da ugasi i poslednju nadu Junajteda.

Ne samo da se to nije desilo, nego je Mektomini postigao još dva i donio preokret domaćem timu. Najprije u trećem, a potom i u osmom minutu nadoknade za veliko slavlje na „Old Trafordu“.

Sigurno će se Erik Ten Hag zavhaliti škotskom vezisti koji mu je gotovo sigurno sačuvao posao, a priliku da osigura svoje mesto holandski stručnjak će imati u narednom kolu na gostovanju Šefildu. Brentford će igrati sa Barnlijem.

U drugom meču dana Čelsi je nakon preokreta savladao Barnli rezultatom 4:1.

Domaćina je u prednost doveo 18-godišnji Vilson Odober, ali je već do poluvremena bilo 1:1 nakon autogola. U nastavku još tri gola preko Palmera iz jedanaesterca, Sterlinga i Džeksona.

Do pobjede je stigao i Everton i to ubjedljivo 3:0 protiv Bornmuta. Garner i Harison su donijeli „karamelama“ 2:0 prije poluvremena, a tačku na meč je u nastavku stavio Dukure.

Fulam je kod kuće bio bolji od Šefild junajteda rezultatom 3:1.