Liverpul i Mančester siti nastavili trku

0

Nakon poraza od Arsenala u meču koji je zakomplikovao šampionsku trku u Engleskoj, fudbaleri Liverpula uspjeli su danas u okviru 24. kola na svom Enfildu da osvoje tri boda protiv Barnlija.

Redsi su slavili rezultatom 3:1, i može se reći da je Barnli bio solidan protivnik, ali opet nedovoljan je bio otpor gostiju za neko veće iznenađenje.

Poveo je Liverpul golom Dioga Žote u 30. minutu koji je bio najviši u skoku nakon kornera..

Ipak, u dubokoj nadoknadi prvog dijela, izjednačujući pogodak postigao je Dara O Šea.

Drugo poluvrijeme otvorio je Luis Diaz koji se najbolje snašao u petercu. Gledale su sudije VAR i vijećale da li je u pitanju nedozvoljena pozicija, ali se Kolumbijcu ipak pripisao gol pa je Liverpul ponovo poveo.

Posljednji gol na meču viđen je u 79. minutu kada je Darvin Nunjez glavom pogodio mrežu, a prije toga sjajnu i “mekanu” loptu uputio je Harvi Eliot koji je upisao asistenciju.

Nakon ovog meča Liverpul je siguran na prvoj poziciji sa dva boda više od prvog pratioca Mančester sitija. Barnli se nalazi u lošoj situaciji i do kraja sezone grčevito će se boriti za opstanak jer sa po 13 bodova dijeli zadnju poziciju sa Šefildom.

Ranije tokom dana fudbaleri Mančester sitija sa dosta muke uspjeli su da savladaju Everton na otvaranju 24. kola Premijer lige, 2:0. Ključna figura meča bio je dvostruki strijelac Erling Haland koji je otključao bravu gostujućeg tima.

Bez šuta u okvir gola u prvom poluvremenu bili su Građani, a tek u 70. minutu su domaćini prekinuli agoniju, posle gužve i odbitaka, lopta je stigla do Halanda koji je zakucao loptu u mrežu.

Tačku na meč stavio je upravo Norvežanin u 85. minutu, kada je Everton izgubio loptu skoro kod korner zastavice, ali se lopta ekspresno stvorila pred njihovim golom. Kevin De Brujne je spojio Halanda sa golom, a golgeter je otresao čuvara i matirao Džordana Pikforda za 2:0 i deseti vezani trijumf Sitija.

U narednom kolu Siti kod kuće dočekuje Čelsi, ali će prije toga u Dansku na noge Kopenhagenu u osmini finala Lige šampiona.

Everton kod kuće 19. februara čeka Kristal Palas.