Klasik: Furija u produžetku eliminisala Elf

0

Nije moglo da bude bolnije za Njemce, a ni teže i samim tim slađe za Špance koji su pronašli put do polufinala Evropskog prvenstva.

Vrhunac uzbuđenja i 120 minuta fudbala za sve ukuse u Štutgartu proglasili su u pobjednika „crvenu furiju” koja nastavlja pohod na četvrtu titulu prvaka Starog kontinenta – bila je i ostala prvi favorit, pogotovo nakon što je učinila da cijela Njemačka ostane u suzama…

Njemački projekat nije uspio, moraće da čeka na titulu makar još četiri godine (a čekaju od 1996), nakon što mu je presudio vezista Sosijedada i alternativa kod selektora Luisa de la Fuentea.

Mikel Merino je izrastao u junaka – u 119. minutu, kada su se svi spremali za penale, poslao loptu iza leđa Manuela Nojera. Uradio je to trzajem glavom poslije centaršuta Danija Olma.

Merino je odveo Španiju u polufinale, ali i spasao svog selektora žestokih kritika…

De la Fuente je, naime, od sredine drugog poluvremena – nakon što je Dani Olmo donio 1:0 – mislio samo na to kako da sačuva prednost, pa je u 63. izveo Lamina Jamala, a u 80. i Alvara Moratu i Nika Vilijamsa.

Njemci su stvarali šanse, imali su ih dvije Kai Haverc i Niklas Filkrug koji je pogodio stativu, a zasluženi pogodak su postigli u 89. minutu – tada je loptu u mrežu zakucao Florijan Virc.

U produžecima nije bilo šansi, Njemačkoj je pripao početak, a rivalu nastavak, ali malo ko je mogao da pretpostavi da se sprema šansa koja će staviti tačku na blokbaster u Štutgartu.

A onda je Merino, koji je zamijenio Vilijamsa, dao smisao toj ideji De la Fuentea iz 80. minuta – ušao je iz drugog plana u kaznenii prostor i matirao Nojera.

Ni tada nije bilo kraj, posljednju riječ je imao Filkrug koji je šutirao glavom nekoliko centimetara pored stative gola Unaija Simona – otišla je tako i posljednja nada „manšafta”.

Bio je to bolan kraj karijere i za legendarnog Tonija Krosa koji se oprostio od fudbala.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.