Džonson i Navas heroji Šumara: Notingem bolji od Lidsa

0

Sezona je razočaravajuće počela, Notingem Forest i pored 20 i kusur ljetnjih pojačanja i potrošenih preko 160.000.000 evra, otvorio je Premijer ligu sa samo jednom pobjedom i čak sedam poraza u prvih 11 ligaških utakmica. Djelovalo je da bi Šumari uprkos ogromnim investicijama mogli ekspresno natrag u Čempionšip, ali utiskom koji ostavlja u 2023. godini Forest je skinuo okove davljenika i potpuno se oslobodio straha od ispadanja. Taj utisak samo je učvestila partija protiv Lidsa kojem je presudio sjajni Brenan Džonson (1:0).

Uspon forme perspektivnog napadača poklopio se sa serijom upečatljivih igara Foresta. Ekipa Stivena Kupera je u poslednjih pet duela osvojila 11 od mogućih 15 bodova, a 21-godišnji Velšanin je direktno učestovao u poslednjih pet pogodaka svog tima. Spretnim volej udarcem iz 14. minuta načeo je, a ispostavilo se i srušio rivala, a zahvaljujući njegovom doprinosu Forest je prethodno rušio Sautempton (asistencija), Lester (dva gola) i remizirao sa Bornmutom (asistencija).

Debitovalo je najzvučnije pojačanje u istoriji kluba Kejlor Navas i automatski pokazao zašto je jedan od najboljih golmana planete u poslednjih desetak godina. Skinuo je udarac Luisu Sinisteri već u trećem minutu, a dvadesetak minuta nakon vodećeg gola Džonsona spriječio izjednačenje zaustavivši šut Luka Ejlinga.

Slovio je klub sa Siti graunda za jednu od najporoznijih odbrana premijer lige u jesenjem dijelu sezone, ali i to se, bar kada je reč o malom uzorku u 2023. godini promijenilo za 180 stepeni. Lids je imao jalov posjed, Mekena i Boli su odlično dirigovali defanzivom domaćina, Mangala je za 90 minuta preorao teren, a kao epilog Notingem je ostao na samo dva primljena gola u minulih pet utakmica.

Premijer liga, 22. kolo – petak: Čelsi – Fulam 0:0, subota: Everton – Arsenal 1:0 (0:0) /Tarkovski 60/, Aston Vila – Lester 2:4 (2:3) /Votkins 9, Sutar 32 – Medison 12, Ihenačo 41, Tete 45+2, Prat 79/, Brentford – Sautempton 3:0 (2:0) /Mi 41, Mbeumo 44, Jensen 70/, Brajton – Bornmut 1:0 (0:0) /Mitoma 87/, Mančester Junajted – Kristal Palas 2:1 (1:0) /Fernandeš 7, Rašford 62 – Šlup 76/, Vulverhempton – Liverpul 3:0 (2:0) /Matip 5ag, Doson 12, Neves 71/, Njukasl – Vest Hem 1:1 (1:1) /Vilson 3 – Paketa 32/; nedjelja: Notingem Forest – Lids 1:0 (1:0) /Džonson 14/, 17.30: Totenhem – Mančester Siti.