Đoković oduvao Anduhara na startu turnira u Tel Avivu

0

Najbolji srpski teniser Novak Đoković uspješno se vratio na ATP tur posle dvoipomjesečne pauze – on je u drugom kolu ATP turnira u Tel Avivu sa ubjedljivih 2:0 pobedio španskog veterana Pabla Anduhara.

Po setovima bilo je 6:0, 6:3 za Srbina poslije 86 minuta, pa će Đoković u četrtfinalu igrati protiv Kanađanina Vaseka Pospišila, čovjeka sa kojim je osnovao udruženje tenisera PTPA.

U prvom setu dileme oko toga ko je bolji apsolutno nije bilo – prvih pet gemova favorit je lako dobio, dok je u šestom Španac pružio otpor, ali je Đoković iskoristio treću brejk-loptu, ujedno i set loptu.

Bio je ovo 107. set u Đokovićevoj karijeri u kojem protivniku nije prepustio nijedan gem. Prvi na vječnoj listi u tom pogledu je sa 160 legendarni Džimi Konors. Od 43 poena u prvom setu, Đoković je osvojio 30.

Zatim je uslijedio nevjerovatan početak drugog seta. U drugom gemu Anduhar je servirao „da se upiše”, a ljubitelji tenisa u Tel Avivu mogli su da vide spektakularan gem koji je trajao 22 minuta i u kojem je viđeno nevjerovatnih 30 poena. Španac je uspio da izjednači na 1:1 u gemovima u drugom periodu.

Zaigrao je Anduhar bolje, počeo je lakše da dobija gemove pa je ubrzo stigao do 3:3.

Ipak, finiš je bio u znaku Đokovića, dobio je tri gema u nizu i stigao do ubjedljivog trijumfa.