„Delfini“ savladali jednog od favorita Svjetskog prvenstva

0

Na startu Svjetskog prvenstva za juniore u Buenos Ajresu, Srbija je pobijedila jednu od najboljih reprezentacija na turniru, Mađarsku sa 13:12 (2:3, 3:2, 4:2, 4:5).

Posle izjednačenog početka Mađarska je početkom druge četvrtine imala prednost od dva gola 4:2 ali je do poluvremena naša reprezentacija uspjela da izjednači. Treći dio je bio period u kojem je Srbija dominirala. Posle vođstva Mađarske 6:5, serijom od tri gola puleni selektora Sakovića su poveli 8:6. Do kraja četvrtine su zadržali prednost od dva gola razlike.

Kvalitetni Mađari su sredinom poslednjeg dijela uspjeli da izjednače 10:10, zatim i na 11:11 da bi Novaković i Kojić obezbijedili prednost koju protivnik više nije uspio da ugrozi. Tomić 11 sekundi prije kraja nije iskoristio peterac ali posledica nije bilo.

Najefikasniji su bili Krstić sa četiri, Novaković i Kojić sa tri gola, Dimković je imao uspješnost odbrana 53 %.

Srbija je nastipila u sastavu: Dimković, Bodiroga 1, Novaković 3, Tomić, Kojić 3, Gladović, Canepa, Đokanović 1, Ićitović, Adamović, Krstić 4, Lazić 1, Savić. Selektor: Saković.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.