Dalas ubilježilo najubjedljiviji trijumf u finalima u istoriji franšize

0

Košarkaši Dalasa izbjegli su “metlu” u finalu NBA lige. Maveriksu su pobijedili Boston u četvrtom meču rezultatom 122:84, što je najteži poraz Seltiksa u finalima. Prethodno, najteži poraz doživjeli su 1984. godine od Los Anđeles Lejkersa 104:137.

Kelti su prije jutrošnjeg poraza vezali 10 pobjeda u plej-ofa.

Pobjeda Dalasa od 38 poena razlike je ujedno treća najveća pobjeda u jednoj finalnoj utakmici NBA lige, poslije pobjede Čikaga nad Jutom 96:54 (1998) i Bostona protiv Los Anđeles Lejkersa 131:92 (2008).

Po običaju, Maverikse je predvodio Luka Dončić sa 29 poena, od kojih je 25 postigao u prvom poluvremenu, a imao je još pet skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte. Kajri Irving dodao je 21 poen i šest asistencija, Derek Lajvli 11 poena i 12 skokova, a Dante Egzum 10 poena.

Dalas je od početka vodio, poslije prve četvrtine imao je 13 razlike, na poluvremenu 26, a u četvrtoj dionici i 48 poena prednosti. Poslije treće dionice na teren su u obje ekipe ušli rezervni igrači.

U ekipi Bostona najefikasniji je bio Džejson Tejtum sa 15 poena uz pet skokova, Sem Hauzer postigao je 14 poena, Pejton Pričard 11 poena, a Džejlen Braun i Džru Holidej po 10 poena.

Drugu meč loptu za titulu, Boston će imati na svom parketu u noći između ponedjeljka i utorka.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!