Cetinjani ne mogu da se otmu otisku da su poraženi ubjedljivije nego što su zaslužili

0

Premijera Lovćena u Evropskoj ligi pokazala je da još nije spreman da bude konkurentan vrhunskim timovima – Elverum je bio prejak i prebrz za crnogorskog šampiona i ostvario ubjedljiv trijumf  (37:25).

Nije tim Pera Miloševića mogao da parira ekipi koja je prošle sezone igrala Ligu šampiona, a u kom će smjeru ići utakmica vidjelo se nakon 10 minuta kada se domaćin odlijepio na 7:3. Ipak, kako je meč odmicao Lovćen je dolazio do daha, izmjene Miloševića urodile su plodom i u 21. minutu uspio je golom Luke Vujovića iz kontre da priđe na samo minus jedan (11:10). Finiš je, međutim, pripao Elverumu koji je se ponovo odlijepio na plus četiri (17:13).

U nastavku, Elverum je bio dominantan, koristio surovo svaku grešku Cetinjana i u 43. minutu stigao prvi put do dvocifrene razlike (27:17), a imao je i plus 13 (37:24).

Elverum su do trijumfa predvodili Grendal sa devet pogodaka i Heldal sa osam, dok su najefikasniji u ekipi Lovćena bili Filip Krivokapić sa šest, te Mirko Radović, Luka Vujović, Vuko Borozan i Ivan Perišić sa po četiri.

Dosta toga je odlučeno na početku drugog poluvremena gdje smo im praktično tri lopte predali u ruke i oni su došli do veće gol razlike, a mi više nismo stigli. Rekao sam da i momcima u svlačionici da su dali sve od sebe, da su se borili, a da smo nekim našim greškama dozvolili ovoliku razliku. Prvo poluvrijeme nam daje nadu da treba da nastavimo da radimo, 60 minuta se igra, treba pomoći još od ostalih igrača. Sve u svemu mogu da budem zadovoljan borbenošću i pojedinim djelovima utakmice gdje smo pokazali da možemo da igramo egal sa ovakvim protivnikom – kazao je trener Lovćena Pero Milošević.

Prvo poluvrijeme je smjernica za budućnost.

– Utisak je kod svih da nismo zaslužili da izgubimo ovom razlikom. Realno je bilo negdje šest-sedam golova, ali sa našim greškama i nekim drugim stvarima koje ne želim da komentarišem na kraju je završeno kako jeste. Trudićemo se da u narednom periodu smanjimo tehničke greške koje su nas koštale ovako visokog poraza – zaključio je Milošević.

Lovćen narednog utorka dočekuje Flensburg, koji je na svom terenu savladao Kadeten sa 46:32.