Arsenal ne odustaje od titule: Tobdžije pokorile Old Traford

0

Fudbaleri Arsenala pobijedili su kao gosti ekipu Mančester Junajteda u derbi meču pretposlednjeg 37. kola Premijer lige.

Duel dva engleska velikana na Old Trafordu završen je rezultatom 0:1 (0:1).

Strijelac jedinog gola još u 20. minutu bio je Leandro Trosar. Prethodno je golman Junajteda Onana slabije ispucao loptu, u nastavku akcije Vajt je na desnom krilu proigrao Haverca, Njemac je zavrnuo loptu u peterac domaćina gde se kao duh pojavio Trosar i matirao odbranu – 0:1.

Belgijanac je potvrdio sjajnu formu, bio je to njegov 12. gol u sezoni, peti u poslednjih mesec dana.

S druge strane, podbacila je kompletna odbrana Crvenih đavola, Brazilac Kazemiro nije izašao na vrijeme da napravi ofsajd, njegovi saigrači nisu ispratili Trosara, dok je po svemu sudeći odlazeći menadžer Erik Ten Hag nemoćno širio ruke i gledao u svoje indisponirane fudbalere.

Arsenal je sa nova tri boda prestigao Mančester Siti i kolo prije kraja vratio se na čelo Premijer lige, ali ekipa Pepa Gvardiole ima meč manje odigran. To je zaostala utakmica sa Totenhemom u Londonu, koju će Građani igrati u utorak.

U nedelju je na programu poslednje kolo kada Arsenal dočekuje ekipu Evertona, a Mančester Sitiju u goste dolazi Vest Hem. Tada ćemo saznati da li će Gvardiolin tim postaviti rekord Premijer lige od četiri uzastopne titule lii će njihov niz prekinuti ove sezone sjajne Tobdžije.