Derbi Aba lige: Zvezda bolja u Pioniru

0

Jako zanimljiv meč viđen je u dvorani Aleksandar Nikolić, a Zvezda je nakon velike borbe uspjela da savlada vječitog rivala. Sada je Budućnost lider na tabeli sa istim brojem bodova kao Partizan, ali boljim međusobnim skorom.

Zvezda je nešto bolje otvorila meč, imala plus dva nakon prvog perioda, a onda je na startu druge četvrtine zaigrala još bolje i u jednom momentu imala plus 13.

Ipak, finiš drugog perioda pripao je Partizanu koji se u potpunosti vratio, pa je Zvezda na poluvremenu imala samo plus dva, 44:42.

Partizan je bolje zaigrao u trećem kvartalu, prevagnuo rezultat skroz u svoju korist i u jednom momentu imao plus šest. Ipak, u finišu četvrtine Zvezda se vratila rezultatski i otišla na plus jedan pred posljednji period 67:66.

Prava rezultatska klackalica viđena je u odlučujućoj četvrtini, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a onda se ušlo u penal završnicu u kojoj se Zvezda na kraju bolje snašla.

Crveno-bijele je do pobjede predvodio Bili beron sa 26 poena, dok je Branko Lazić dodao 12.

U Partizanu se istakao Nemanja Gordić sa 14 poena.

U narednom kolu Partizan će dočekati Budućnost, dok Zvezda gostuje Mkrnaru.