Zvezda slavila na krovu

0

Pobijedila je Crvena zvezda IMT, ali ponovo je nervirala navijače. Posle ranog vođstva od dva razlike, nije dotukla skromnog rivala i pogodak Radočaja donio je neizvjesnu završnicu. Ostalo je na kraju 2:1 za branioca titule.

Nije bilo sve prijatno po Zvezdu na krovu tržnog centra i pored idiličnog starta. Glazer je, posle bespotrebnog duela sa Delevićem, povrijeđen.

Zavijeno mu je koljeno i zamijenjen je u pauzi. Prve reakcije iz kluba sa Marakane su da nije riječ o ozbiljnijem problemu.

Ukazao je Bahar od starta šansu trojici dječaka koji su u Lajpcigu ušli u 65. minutu. Mijatović je zaigrao uz Olajinku u špicu, Lučić i Nedeljković po bokovima.

Mlađa garda je bila blizu da promijeni stanje na semaforu već u 3. minutu. Lučić je odložio do Mijatovića, a na gol-liniji loptu je zaustavio tijelom Ćirković.

Odmarao je Bahar protiv nekompletnog tima IMT-a Hvanga, Ivanića i Endiajea, a konačno je starter bio Kraso. Na lijep način je reprezentativac Obale Slonovače donio prednost Zvezdi, poveo je loptu i šutirao jako van šesnaesterca.

Lučić je bio paker za Olajinkino dupliranje prednosti, a IMT osim nekoliko pokušaja kontranapada nije prikazivao ništa konkretno.

Mijatovića nije htio gol, u poslednjim trenucima prvog poluvremena propustio je da iz dobre pozicije savlada Vukmirovića.

Golman IMT-a početkom nastavka nerezonski je napravio indirekt, ali to nije iskoristio Kanga. Krasou je poništen gol zbog ofsajda, a da ne prođe bez neizvjesnosti pobrinuo se lobom Radočaj za 1:2 u 72. minutu.

Ubacio je Bahar Endiajea, iako vjerovatno nije planirao da ga uvodi da je ostalo dva razlike.

Posle udarca Senegalca i odbitka, Vukmirović i prečka osujetili su Kataijev gol u 84. minutu.