Siner i Cicipas sigurni na startu RG

0

Janik Siner, italijanski teniser, bez problema je savladao Kristofera Jubenksa rezultatom 6:3, 6:3, 6:4 u prvom kolu Rolan Garosa. Iako je Italijan nagovijestio da još uvijek nije sto odsto spreman djelovalo je da je igrao svoj najbolji tenis. Ubjedljivu pobjedu ostvario je i Stefanos Cicipas.

Posle povlačenja u Madridu, Janik Siner odlučio je da ne igra ni na mastersu u Rimu zbog povrede kuka, a čak je bilo nagovještaja da bi mogao da otkaže i učešće na Rolan Garosu.

Do toga ne samo da nije došlo, već je Italijan svoj prvi meč na pariskoj šljaci odigrao odlično. Istina, protivnik Jubenks teniser je koji više može da se istakne na betonu, ali pojedini udarci Sinera zaista su ukazivali na to da on igra svoj najbolji tenis.

U prvom setu napravio je dva, pa je dopustio jedan brejk, ali potom je u završnici još jednom oduzeo servis Amerikancu i na taj način stigao do prednosti.

Nije Siner u drugom setu dopustio protivniku da mu oduzme servis gem, dok je on uspio da napravi jedan brejk koji mu je bio dovoljan da osigura vođstvo od 2:0 u setovima.
U trećem setu pala je koncentracija italijanskom teniseru pa je tako Jubenks prvi imao priliku da stigne do brejka, ali nakon što je nije iskoristio Siner je to kaznio i oduzeo mu je servis gem i to bez izgubljenog poena.

Mogao je Italijan novim brejkom da završi meč, ali Amerikanac je uspio da spasi dvije meč lopte. Takav podvig ipak nije uspio da ponovi na servis Italijana koji će u drugom kolu igrati protiv Rišara Gaskea, francuskog tenisera.

Ubjedljivu pobjedu je zabilježio i Stefanos Cicipas, savladao je Martona Fučoviča sa maksimalnih 3:0 u setovima.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA!