Real Madrid slavio u madridskom derbiju, najbolji start sezone od 1986.

0

Nema milosti kraljevski klub. Real je u velikom madridskom derbiju na gostujućem terenu savladao Atletiko 2:0 u šestom kolu Primere i sačuvao stopostotan učinak, što je najbolji start sezone za Kraljeviće još od 1986.

Iako lišeni usluga najboljeg igrača Karima Benzeme, aktuelni šampioni Evrope i Španije, rutinski su riješili gradski derbi u svoju korist.

Prvu veliku priliku propustio je Felipe za Atletiko  šestom minutu. Kazna je stigla 12 minuta kasnije kada je Rodrigo iskoristio dodavanje Čuamenija za vođstvo gostiju. Prednost je duplirana u 36. minutu kada je poslije stative Vinisijusa na loptu natrčao Valverde i savladao Jana Oblaka.

U drugom poluvremenu krenuo je Atletiko u još žešće napade. Odolijevao je Real do 83. minuta kada je na asistenciju Grizmana iz kornera na 1:2 smanjio Ermoso. Pokušali su do kraja meča igrači „jorgandžija“ da poravnaju skor, ali je najveći rival ipak odnio sva tri boda sa „Vanda Metropolitana“.

Rezultati: nedjelja: Osasuna – Hetafe 0:2 (0:1) /Iglesijas 30, Alvarez 76/, Viljareal – Sevilja 1:1 (0:1) /Baena 51 – Tores 8/, Betis – Đirona 2:1 (1:1) /Iglesijas 15p, 71 – Martines 7/, Sosijedad – Espanjol 2:1 (2:1) /Serlot 17, Mendes 29 – Ekspozito 19/; 21: Atletiko – Real 1:2 (0:2) /Ermoso 83 –Rodrigo 18, Valverde 36/, subota: Majorka – Almerija 1:0 (1:0) /Mafeo 25/, Barselona – Elče 3:0 (2:0) /Levandovski 34,48, Depaj 41/, Valensija – Selta 3:0 (1:0) /Kastiljeho 37, Markos Andre 82, Almeida 90+3/, Bilbao – Valjekano 3:2 (3:1) /I. Vilijams 14, Sanset 28, N.Vilijams 33 – Treho 5, Falkao 80/; petak: Valjadolid – Kadiz 0:1 (0:0) /Negredo 90+2/.