Radončić: Nadam se da će nas u polufinalu krenuti šut

0

Dino Radončič imao je veliki udio u pobjedi košarkaša Crne Gore nad Kamerunom od 70:66 u drugom kolu B grupe kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Rigi. Crnogorski reprezentativac je ubacio 11 poena, uz gotovo perfektan šut iz igre (5/5 za dva i 1/0 za tri poena. Što je možda najvažnije, Radončić je uz jednu asistenciju imao i osam skokova, od čega nekoliko ključnih u poslednjih pet minuta utakmice.

Jako bitna pobjeda. Da se ne lažemo, bilo je teško, stvarno smo juče izdušili, oni su nas sačekali svježi i spremni. Promašili smo dosta šuteva, nadam se da ćemo u subotu ako se rezultati poklope, da pogodimo to i odigrano dobru utakmicu“, rekao je Radončić.

Podsjećanja radi, da bi Crveni prošli u polufinale, Brazil sjutra u 18 sati mora da opravda ulogu favorita protiv Kameruna.

Ponosan sam na ove momke, ostvarili smo planirano uprkos odsustvu sedam igrača i mnogim drugim problemima. Plan je bio da se dobije jedna utakmica i da se prođe u polufinale. Idemo dalje“.

Izabranici Boška Radovića će sada imati pauzu do subote.

Prijaće nam pauza jer nije bilo lako igrati dva meča jedan za drugim, pogotovo jer  je meč sa Brazilom bio u visokom intezitetu tokom svih 40 minuta. Ponavljan, nadam se da će ishod meča Brazilaca i Kamerunaca biti pozitivan za nas i daćem u subotu odraditi posao kako treba”, zaključio je Dino Radončić.

Samo pobjednik turnira u Rigi izboriće plasman na Olimpijske igre u Parizu. U grupi A su Letonija, Gruzija i Filipini.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.