Proradila veza iz Barnlija: Everton srušio lidera Premijer lige i slavio nakon 11 mečeva

0

Na otvaranju 22. kola Premijer lige iznenađenje – „davljenik” Everton je na svom terenu savladao Arsenal 1:0.

Oni koji sumnjaju i dalje da „tobdžije” i dalje nemaju šampionski mentalitet i da kad-tad moraju da padnu, dobili su municiju. Jer ne samo što su „ganersi” pretrpjeli poraz na gostovanju do ovog kola „fenjerašu”, već ekipa Mikela Artete uopšte nije dobro izgledala.

Može se slobodno konstatovati da su „karamele” imale bolje prilike. U prvom poluvremenu čak tri, dok su  gosti imali samo jednu u kategoriji pravih gol šansi preko Enketije.

Trenutak odluke odigrao se u 60. minutu. Odlično je iz kornera Dvajt Meknil, a najviše skočio Džejms Tarkovski koji je zatresao mrežu pored nemoćnog Ramzdejla. Očekivano, Arsenal je preuzeo inicijativu, napadao. Ali to nisu bili napadi kao u ranijim mečevima, prilično su bili stihijski i neprecizni i na kraju je Everton došao do zaslužene pobede, kojom izlaze iz zone ispadanja.

Na prvoj utakmici od kada je seo na klupu Šon Dajš je pokazao da je u stanju da za kratko vrijeme našteluje ekipu da bude veoma dobro organizovana i da uzme rezultat i protiv onih najboljih.

Bivšem treneru Barnlija su na debiju najviše pomogli upravo nekadašnji fudbaleri pomenutog tima. Strijelac i asistent, Tarkovski i Meknil ranije su nosili dres Barnlija.

Inače, bila je ovo prva pobjeda Evertona nakon 11 mečeva. Prije Arsenala, klub iz plavog dijela Liverpula je savladao Kristal Palas 22. oktobra!