“Orlovi” propustili prvu meč loptu za Olimpijske igre

0

Odbojkaši Srbije poraženi su u duelu Lige Nacija od Poljske sa 3:2 u setovima.

Na meču igranom u Ljubljani u dvorani Stožice, Srbija je imala priliku da pobjedom praktično obezbijedi plasman na Olimpijske igre, ali uprkos porazu, ostaju realne šanse za odlazak u Pariz.

Poljaci su slavili u prvom setu 25:21, a identičnim rezultatom Srbija je izvratila u drugom.

U trećem setu Poljska je bila ubjedljiva 25:18, ali tim Igora Kolakovića se ne predaje i uspijeva da izbori taj-brejk (25:22).

Počela je Srbija sjajno odlučujući peti set, povela 5:2, ali Poljaci se vraćaju, da bi sa dva sjajna servisa Hubera stigli do prednosti 13:9 što je bilo presudno da na kraju i odnesu pobjedu.

Poljska je dobila deset od poslednjih 11 duela sa Srbijom. Najefikasniji u timu Srbije bio je Marko Ivović sa 15 poena, Nedeljković i Atanasijević osvojili su po deset.

Odbojkaši Srbije i dalje imaju značajnu bodovnu prednost na rang-listi od Kube, pa će im biti dovoljno da u nedjelju Poljska savlada njihovog glavnog rivala.

U slučaju trijumfa Kubanaca, odbojkaši Srbije moraće da pobijede Sloveniju.

Poljska i Kuba igraju sjutra od 13 časova, dok se Srbija i Slovenija sastaju od 20 časova.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.