Mladi „delfini“ ubjedljivi protiv SAD

0

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na Svjetskom prvenstvu u Buenos Ajresu, pošto je bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 20:13.

Srbija je sjajno otvorila meč i posle samo dva minuta igre bilo je ubedljivih 4:0. Pogađali su redom Filip Novaković, Luka Gladović, Strahinja Krstić i Kosta Bodiroga. Prepolovili su Amerikanci zaostatak, ali je Srbija odgovorila početkom druge četvrtine, kada je stigla do najubedljivijih “+5” (8:3).

Ponovo je rival prekinuo taj nalet i sa tri gola se vratio u igru. Igralo se gol za gol, Srbija je održavala tri do četiri gola razlike, da bi se potom sa po dva gola razigrali Krstić i Gladović, a tačku na ubedljivu pobedu stavio je Miljan Đokanović.

Briljirali su Luka Gladović sa šest i Strahinja Krstić sa pet golova, a u listu strelaca upisalo se još sedam igrača.

Selekcija Miloša Sakovića igrala je u sastavu: Dimković, Bodiroga 1, Novaković 1, Tomić, Kojić 1, Gladović 6, Cenepa 2, Đokanović 2, Ićitović 1, Adamović 1, Krstić 5, Lazić, Savić.

U poslednjem kolu grupne faze, Srbija u četvrtak od 21 sat po srpskom vremenu igra sa Crnom Gorom, koja je u prvom meču bila bolja od SAD 13:11, a u noći između srijede i četvrtka poražena je od Mađarske 9:10.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.