Košta odbranio tri penala i spasio Ronalda

0

Kakva drama u Frankfurtu! Veliki favorit Portugal je tek posle penal serije uspio da eliminiše hrabre Slovence.

Utakmica na Vald stadionu posle 90 minuta i dva produžetka završena je neriješeno 0:0. Na kraju su pobjednika morali da odluče penali, a tu su više sreće i umješnosti imali Portugalci.

Junak meča bio je golman Diogo Košta, odbranio je odmah tri penala slovenačkim fudbalerima pa je penal serija zavšena 3:0.

Prethodno je njegov kolega i kapiten Slovenije Jan Oblak u 105. minutu produžetaka odbranio jedanesterac Kristijanu Ronaldu. Imao je još nekoliko fantastičnih odbrana spriječivši jednog od najboljih fudbalera na planeti da postigne gol.

Slovenci su u finušu drugog produžetka imali zicer kada je iskusni štoper Portugala, Pepe pogriješio, Benjamin Šeško izašao sam pred heroja Koštu, koji mu je odbranio zicer.

Šeško je imao zicer i u regularnom toku, ali je šutirao traljavo.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.